Witamina B12 a oddziaływanie psychotroniczne

Według chcącego zachować anonimowość eksperta z dziedziny broni psychotronicznej znajdowanie się w zasięgu oddziaływania tejże broni (pulsacyjnej elektromagnetycznej) powoduje radykalny spadek poziomu witaminy B12 w organizmie, co wiąże się z pojawieniem pisków w uszach, osłabieniem kończyn, opuchlizną nóg i inne. Pierwsza rzecz jaką należy zrobić to szybko uzupełnić witaminy w organizmie i najlepiej gdyby to nie były tabletki tylko w zastrzykach domięśniowo. Witaminy których suplementacje warto rozważyć jest kilka B12, D3, K2MK7, kwas foliowy, niacyna (B3) i inne z powodu kiepskiej przyswajalności z przewodu pokarmowego witaminy B12 mniej więcej od wieku średniego wzwyż wchłanianie jest wręcz symboliczne, w tym celu zaleca się tą witaminę domięśniowo (w Polsce na receptę). https://youtu.be/UdgL3YV2_uo?t=1588

Z informacji dostępnych w internecie wynika ponadto, że źródłami dźwięku w głowie jak alfabetem morsa bardzo cichutko przed snem są np. Wi-Fi, sieć elektryczna w mieszkaniu. Natomiast przyczyn piszczenia w uszach może być kilka, krytyczny poziom witamin, minerałów są jedną z nich.


Witamina B12 a zdrowie psychiczne

"Witamina B12 jest odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego na kilka sposobów. Przede wszystkim poprzez aktywny udział w biosyntezie nukleotydów oraz choliny wchodzącej w skład osłonki mielinowej, która otacza nerwy. W związku z tym, w przypadku niedoboru witaminy B12, pojawiają się niepokojące sygnały ze strony układu nerwowego, takie jak drętwienie i uczucie mro­wienia, szczególnie w kończynach dolnych, zaburzenia równowagi i chodzenia.

Ponadto "czerwona witamina" uczestniczy w procesie przetwarzania białek, tłuszczu i węglowodanów na energię. W związku z tym przeciwdziała osłabieniu i uczuciu zmęczenia. Ponadto zapobiega utracie pamięci i zwiększa możliwość koncentracji.

Witamina B12 bierze również udział w syntezie serotoniny – neuroprzekaźnika, który, w odpowiednim stężeniu, działa antydepresyjnie. Jeżeli poziom witaminy B12 (a co za tym idzie – serotoniny) jest zbyt niski, pojawiają się rozdrażnienie, zmęczenie oraz zły nastrój."

źródło: link

 

Dla wegetarian

"Zapasy witaminy B12 mogą być przechowywane w wątrobie od trzech do sześciu lat, tak więc jej niedobór może istnieć już przez kilka lat, zanim da o sobie znać. U ludzi, którzy mają problemy z wątrobą albo z przyswajaniem tej witaminy, jej niedobór może ujawnić się w ciągu kilku miesięcy.

Najwięcej witaminy B12 zawierają produkty pochodzenia zwierzęcego, dlatego lekarze uważają ją za składnik trudno dostępny dla wegetarian.
Witamina B12 jest wytwarzana tylko przez mikroorganizmy. W śladowych ilościach występuje w powietrzu, wodzie, arcydzięglu chińskim, korzeniach żywokostu, grzybach, liściach niektórych warzyw (zwłaszcza pietruszki i rzepy) – tylko w tych produktach są obecne bakterie, które produkują witaminę B12.

Klasycznym objawem niedoboru tej witaminy jest anemia czyli niski poziom czerwonych krwinek. W niedoborze witaminy B12 mają źródło również zaburzenia nerwowe, emocjonalne i umysłowe. Do jednych z najwcześniejszych objawów niedoboru zalicza się osłabienie, apatię, zmęczenie, depresję, zaburzenia trawienia, biegunkę. Inne symptomy to bladość skóry, zanik czucia w palcach dłoni i stóp, palpitacje serca, zmienne nastroje. Wskaźnikiem poważnego niedoboru witaminy B12 jest czerwony, błyszczący i gładki język.

Przyswajanie witaminy B12 zaburzają także:

  • tabletki antykoncepcyjne i antybiotyki
  • używki – alkohol, papierosy i kawa
  • stres
  • dolegliwości wątroby

Z tego wynika, że wegetarianie, którzy stosują używki czy żyją w zbyt dużym napięciu są podwójnie narażeni na niedobory tej witaminy.

Podstawowe źródła witaminy B12 dla wegetarian to produkty fermentowane, glony i drożdże.

Do produktów fermentowanych należą: kiszone warzywa, chleb na zakwasie, sos sojowy, miso, tempeh, jogurt. I tutaj ważna uwaga: w naszych sklepach ze zdrową żywnością produkty fermentowane nie zawierają wystarczających ilości B12, ponieważ prawo wymusza zachowanie odpowiedniej higieny przy ich produkcji. I chociaż czystość w produkcji żywności jest wartością niezaprzeczalną to, niestety, powstrzymuje ona naturalny wzrost poziomu witaminy B12 w produktach fermentowanych. Z tego powodu najlepiej jest zmobilizować się do robienia kiszonek metodą domową – w naszym dziale znajdziecie przepisy na kiszonki z buraków i kim-chee. Domowe kiszonki to doskonałe uzupełnienie wegetariańskiej diety. Ponadto produkty fermentowane z uwagi na obecność aktywnych enzymów trawiennych, może znacznie poprawić wchłanianie witaminy B12 z innych źródeł i może pobudzać w jelitach rozwój bakterii wytwarzających tę witaminę.

Doskonałym źródłem B12 są mikroalgi – spirulina i chlorella. Mikroalgi to organizmy z pogranicza królestwa roślin i zwierząt. Należą do jednych z pierwszych form życia i mają unikalne właściwości odżywcze. Najpopularniejsza na rynku jest ich forma suszona. Spirulina i chlorella są najbogatszym spośród wszystkich pokarmów roślinnych i zwierzęcych źródłem białka, beta-karotenu oraz kwasów nukleinowych.

Drożdże spożywcze przez wiele lat były dla wegetarian źródłem wielu składników odżywczych w tym również witaminy B12. Witamina ta dostaje się do drożdży na dwa sposoby: albo jest dodawana pod koniec procesu ich wytwarzania albo drożdże są hodowane na pożywce wzbogaconej o tą witaminę. Niektóre drożdże spożywcze nie zawierają witaminy B12, warto jest więc sprawdzać listę składników podaną na opakowaniu.

Wegetarianie powinni od czasu do czasu wzbogacać swoją dietę suplementami zawierającymi witamnę B12. Wspomagająco działa spożywanie bogatych w enzymy produktów takich jak kiszona kapusta, sok z kiszonych buraków, kiszone ogórki, marynowanych warzyw, kiełków. Pokarmy te maksymalizują odkładanie się i wchłanianie witaminy B12 w przewodzie pokarmowym.
I tu jeszcze jedna uwaga – suplementy zawierające witaminy, minerały i witaminę B12 nie zawsze są jej dobrym źródłem, ponieważ łączenie w jednym preparacie rozmaitych minerałów może prowadzić do powstania substancji analogicznych do B12.

Są wegetarianie, którzy uważają, że ich zapotrzebowanie na B12 zostanie zaspokojone przez florę bakteryjną jelit i odpowiednią dietę. Warto jednak pamiętać, że ta witamina jest wywarzana głównie w okrężnicy, a w dzisiejszych czasach mało kto ma okrężnicę dobrze funkcjonującą. Dlatego, jeśli czujecie się zmęczeni i poddenerwowani a do tego jesteście wegetarianami – czas na uzupełnienie witaminy B12 odpowiednią dietą i suplementami."

Źródło: link


"Witamina B12 jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu krwiotwórczego, nerwowego oraz przemiany białek, tłuszczów i węglowodanów, a ponadto remetylacji homocysteiny. Niedobór witmiany B12 może prowadzić do anemii makrocytowej, depresji, zapalenia błon śluzowych jamy ustnej i języka, zaburzeń neurologicznych, nadmiernego stężenia homocysteiny. Niedobory występują najczęściej u wegetarian i wegan, po usunieciu żołądka, oraz podczas stosowania leków hamujących wydzielanie soku żołądkowego, a także w zanikowym zapaleniu błony śluozwej żołądka. Niekiedy towarzyszą infekcji pasożytniczej, zwłaszcza w zakażeniu tasiemcem bruzdogłowcem szerokim.

Witamina B12 wchłania się po związaniu z czynnikiem wewnętrznym Castle'a, w początkowym odcinku jelita cienkiego. Po podaniu doustnym w jamie ustnej, wchłania się około 1% witaminy B12. Większość formy podjęzykowej wchłania się dopiero po połknięciu i związaniu z czynnikiem wewnętrznym.

Metylokobalamina jest aktywną postacią witaminy B12, wykorzystywaną przez mózg. Powstaje z cyjanokobalaminy. Wchłania się podobnie, jednak jest mniej trwała i zdecydowanie bardziej wrażliwa na czynniki środowiska zewnętrznego, takie jak temperatura i promieniowanie słoneczne, w porównaniu do cyjanokobalaminy. Jony cyjankowe uwalniane z cyjanokobalaminy są metabolizowane do anionów tiosiarczkowych SCN- i wydalane z moczem, jako związki łatwo rozpuszczalne w wodzie. Nie ulegają kumulacji w organizmie.

Witamina B12 nie wchłanai się z jeita grubego. Z tego powodu flora jelitowa nie może być źródłem tej witaminy. Natomiast u zwierząt roślinożernych bakterie występują wi produkują witaminę B12 w żołądku, dlatego może się ona wchłaniać po przejściu do jelita cienkiego. Cyjanokobalamina nie jest więc witaminą dla zwierząt roślinożernych, a zwłaszcza przeżuwaczy. Zwierzęta wszystkożerne, takie jak pies czy świania, dostarczają witaminę B12 z zanieczyszczeń bakteryjnych ze środowiska zewnętrznego, jednak mogą u nich występować niedobory, podobnie jak u człowieka.

Piśmiennictwo:
1. JR. Guest, S. Friedman, DD. Woods, EL. Smith. A methyl analogue of cobamide coenzyme in relation to methionine synthesis by bacteria. „Nature”. 195, s. 340-342, 1962
2. Yamada, Kazuhiro. "Chapter 9. Cobalt: Its Role in Health and Disease". In Astrid Sigel, Helmut Sigel and Roland K. O. Sigel. Interrelations between Essential Metal Ions and Human Diseases. Metal Ions in Life Sciences. Springer. 2013, 295–320
3. Yamada, K.; Shimodaira, M.; Chida, S.; Yamada, N.; Matsushima, N.; Fukuda, M.; Yamada, S. "Degradation of Vitamin B12 in Dietary Supplements". International Journal for Vitamin and Nutrition Research 2008, 78: 195–203
4. Watanabe, F.; Katsura, H.; Takenaka, S.; Fujita, T.; Abe, K.; Tamura, Y.; Nakatsuka, T.; Nakano, Y. "Pseudovitamin B12 is the predominant cobamide of an algal health food, spirulina tablets". Journal of Agricultural and Food Chemistry 1999, 47: 4736–4741 "

 
 

Udostępnij:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Małgorzata Konstańczak

Ja korzystam z ochrony kosmicznej i dostaję podpowiedzi co powinnam stosować aby się wzmocnić. Broń psychotroniczna największe spustoszenia robi w mózgu, zostają przerwane jakieś połączenia energetyczne stąd zakłócenia biopola. Na uzupełnienie tego co zostało zniszczone zalecono mi „Colamid” i lewoskrętną witaminę C. (firma Colway produkuje takie specyfiki). Chodzi o płytki podprogowe w mózgu- uczciwie przyznaję, że nie mam pojęcia co to jest. Na mnie ta kuracja działa dobrze a nawet bardzo. Dzielę się wiedzą jaka posiadam. Pozdrawiam

b.piskie
b.piskie
6 lat temu

Nie ma lewoskrętnej witaminy C , jest to chwyt marketingowy.

K.
K.
7 lat temu

Brałem tę witaminę kompleks przez miesiąc i nie zauważyłem poprawy, za to lepiej czułem się po koktajlu z magnezem.

Jadwiga
Jadwiga
7 lat temu

Mój dramat trwa od 40 lat. Jestem prześladowana, terroryzowana na wiele sposobów przez Polaków i międzynarodowy „zespół”. Moja rodzina, znajomi zostali wymordowani różnymi metodami. Trucie (wody pitnej, żywności), czarna magia, eksperymenty. Odebrali mi poza rodziną zdrowie, pracę, mieszkanie i nadzieję. Mnóstwo razy próbowano mnie uśmiercić na wiele sposobów. Po tym, gdy odkryłam prawdę, to: albo chcą zabić, wywieźć do innego kraju lub do szpitala psychiatrycznego. Psychiatria została stworzona przecież na potrzeby wojska, by niewygodne osoby niwelować. Mam mnóstwo snów ostrzegających i proroczych dla Polski i świata. Widzę straszną prawdę. Uśmiercani jesteśmy każdego dnia w „białych rękawiczkach”. Jeśli to prawda, że wodociągi w dużych miastach zostały sprzedane dla wrogów Polski i Polaków, to jest to masowa egzekucja. To plan mordu narodu polskiego właśnie trwa nadal (z 38 mln ma zostać tylko 15 mln ludzi). Została przekroczona pewna, bardzo niebezpieczna granica. Świat bez BOGA nie będzie istniał. Nie uda się pewnym kręgom wyniszczyć katolików, prawdziwych patriotów, ludzi zdolnych, sławnych – niosących radość dla innych.

Jadwiga
Jadwiga
7 lat temu

PILNIE poszukuję uczciwego wydawnictwa, które szybko opublikuje moją historię w różnych językach świata.

Felhagraowectum
Felhagraowectum
3 lat temu

Hello. And Bye.

Zapisz się do newslettera
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x