Patriarcha moskiewski i całej Rusi ostrzega przed cyfrowym niewolnictwem!

Głowa rosyjskiego prawosławia – patriarcha Cyryl I podkreślił, że stanowisko Cerkwi w tej sprawie opiera się na interpretacji słów z Apokalipsy Jana Teologa, iż po przyjściu antychrysta będzie nam towarzyszyć całkowita kontrola nad człowiekiem. Rosyjska Cerkiew Prawosławna sprzeciwia się kontroli jednostki za pomocą technologii cyfrowych – oświadczył 7 stycznia 2021 roku w świątecznym wywiadzie dla rosyjskiego kanału telewizyjnego Rosja-1 patriarcha Moskwy i Całej Rusi.  

„Myśl ludzka i cywilizacja techniczna osiągnęły dziś taki poziom, że wprowadzając technologie cyfrowe można zapewnić całkowitą kontrolę nad ludzką osobowością (…). Rozwój pełnej kontroli nad człowiekiem oznacza niewolnictwo, a wszystko będzie zależało od tego, kto będzie panem nad tymi niewolnikami. Dlatego Cerkiew kategorycznie sprzeciwia się stosowaniu technologii cyfrowych w celu zapewnienia pełnej kontroli nad ludzką osobowością”- powiedział Cyryl. Patriarcha podkreślił, że jego stanowisko w tej sprawie opiera się na interpretacji słów z Apokalipsy Jana Teologa, że po przyjściu antychrysta będzie towarzyszyć całkowita kontrola nad człowiekiem. „Nie używa się tam tych słów, ale z treści całkiem jasno wynika, że mówimy o zdolności do całkowitej kontroli ludzkich zachowań” – dodał duchowny.  

Jednocześnie, zdaniem patriarchy Cyryla, edukacja na odległość, wprowadzona w celu uniknięcia zarażenia uczniów koronawirusem, może również prowadzić do negatywnych konsekwencji. „Dziecko kształtuje się w rodzinie, student formuje się w zespole, w porozumieniu z profesorami, nauczycielami, ich towarzyszami, przyjaciółmi. Dlatego umieszczenie człowieka w sztucznej izolacji może niewątpliwie negatywnie wpłynąć na jego formację” – podsumował. 

https://tass.ru/obschestvo/10416769

Udostępnij:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x