Zorganizowany Stalking

Gang Stalking, zorganizowane osaczanie, (DOMINT) – jest to sieć osób które łączą luźne relacje, świadomie współpracujący i komunikujący się między sobą wyrafinowaną technologią i/lub slangiem, by osłabić ofiarę. Programują na komendę zmiany zachowania, jak za naciśnięciem guzika. Bardzo często stosują język perswazji, mówią w naszej obecności w pierwszej osobie, trybie oznajmującym, z silnym odczuciem że to o nas. W algorytmach które przypisują (programują) metodą prób i błędów zwykle znajduje się wiele innych reakcji, aby ofiara nie mogła stawić oporu. Próbujesz to powstrzymać, ale myśl o tym na co przekierowali uwagę, jest elektronicznie zawieszona i wzmocniona, powielana kiedy i jak długo chcą nią terroryzować, wyświetlają myśli jak pokaz slajdów, mogą wytworzyć chaos myślowy itd niezależnie od woli ofiary. Powielają zaprogramowane schematy behawioralne, dodają kolejne odnośnie otaczającej nas rzeczywistości tylko na początku zgodne z prawdą żeby wzmocnić frekwencję prawdomówności i zawiesić ja w tle pomawiania.

Dezintegrują osobowość w każdej sytuacji, w każdym środowisku, bawią się efektami które daje im ta broń, "popisują" między obcymi ludźmi (luźne relacje). Odtwarzają w podświadomości ofiary poniżające ścieżki dialogowe głosem ofiary, które wywołują jednocześnie u wielu osób wokół ofiary śmiech, z oddali dzięki technologii głośno ktoś powtarza fragmenty owej ścieżki dialogowej, tak bym to wyraźnie słyszał, wypowiadają w tym czasie dodatkowe komendy, najczęściej "wiedział, myślał o tym, powiedział, słyszałeś to?", wypytują a ofiara wcale nie musi mówić bo odpowiada jej podświadomość stąd wszystko wiedzą o co pytają! Nasłuchują podświadomość (czytają myśli). Potrafią włączyć tzw "papuga" jakby komputer poprzez ofiarę sam odpowiada (wymusza, wokalizacja) to co przechwycą z podświadomości ofiary, lub cokolwiek powie stalker. Jest to cała sekwencja komend/frekwencji, krok po kroku, zadbali o wszystko by czuć to co mówią, myśleć co mówią/odtwarzają i zatrzymują czas, tzn zawieszają umysł jakimś rodzajem radiacji. Programują jak hipnotyzer wprowadzający w trans, z każdym poruszeniem ciała otrzymujesz kolejną komendę która Cię zatrzyma, uśpi uwagę i bardziej zdewastuje psychike.

Zupełnie obcy ludzie powtarzają bardzo dobrze znane komendy (komentarze) post-hipnotyczne, na szczęście z różnymi efektami, ponieważ mają inne nastawienie mentalne (syntetyczna telepatia) od tych którzy zapisali konkretny obraz psychologiczny, po prostu nie wiedzą czego mają się spodziewać, w przeciwieństwie do oprawców zajmujących się konkretna osobą od wielu miesięcy/ lat, na siłę dążących do powtarzania tej samej reakcji. Operatorzy umysłu którzy znajdą się w polu uwagi ofiary (promieniu rażenia pola które może zmienić nosiciela) dostają w głowie polecenia lub demonstruje się im jak bardziej oporna ofiarą sterować (czyli komunikują się tymi którzy założyli blokady, są od samego ich początku). Sekwencje zwrotów na które dana ofiara jest zaprogramowana w podświadomości, w danym momencie, są dla wszystkich dostępne i z łatwością powtarzane tak by cel to słyszał (zwykle mają kilka sekund czasu na akcje). Wypowiadają to aby wywołać silną reakcję zachowania (algorytm blokady, emocjonalna panika), dlatego też nieustannie, częściowo na głos dublują zakodowane przez wiele tygodni schematy, komentują wszytko co znajduje się w polu widzenia ofiary, a nawet odwracają głowę by ofiara spojrzała na kogoś, coś zobaczyła, w trakcie skręcania głowy załącza się dziura czasowa i na czystej karcie pamięci przesyłaja syntetyczną telepatią co chcą wywołać, słowem przytakują sami sobie itd. Komendy wplątują w wypowiedzi swoje, ale też ofiary, porzucają swoje prywatne tematy by improwizować, sterować myślami i zachowaniem. Porzucają swoje prywatne rozmowy przy ofierze która ich słucha nawet nieświadomie, ponieważ jeśli są to oprawcy, słyszą jak podświadomość ofiary dosłownie powtarza to co słyszy, jak megafon, echo, uciszają się bo ja też ich słyszę wyraźnie gdy wyjdę na dwór załącza się inny "słuch", bardzo wyraźny chociaż widzę że dzielą nas często duże odległości, nawet kilometrowe, jednak wracając do bezpośrednich kontaktów wzrokowych, cała okolica słyszy prywatna rozmowę kogokolwiek w pobliżu kogo znajduje się ofiara, dlatego przerywają poważne rozmowy i improwizują o bzdurach, przytakując wielokrotnie. To jest bardzo subtelne, dlatego często dla wprawnego obserwatora który sam się wybudza z transu to wygląda sztucznie i nie nabiera się na paranoje tudzież chorobę psychiczną. Ważne jest zauważyć moment w którym kierują (manipulują) uwagą swojej ofiary (przypomina to paraliż w celu narzucenia obcej woli, porzucenie wszystkich zmysłów, na rzecz jednego lub wielu sugestii) by uważnie słuchała konkretnego głosu w całym szumie otoczenia. Jak już wyżej pisałem, z wzmocnionym uczuciem że to o niej jest. Włączenie tego wzmocnienia i pokierowanie uwagą, tak jak indukowanie wiele innych bodźców zajmuje im mniej niż sekundę, dzieje się jakby od wnętrza, ktoś podłączony do układu nerwowego wykonując wyobrażeniami jakieś decyzje sprawia że druga osoba (TI's) podłączona do maszyny wykonuje analogicznie takie same zachowanie.

Celem Gang Stalkingu jest pilnowanie swojego celu i sztuczne utrzymywanie go w stanie transu tzn. jeśli potrafi się wybudzić i uwolnić z autopilota który decyduje o jego myślach, zachowaniu, członkowie Gang Stalkingu naprowadzą spowrotem na ścieżkę fal mózgowych przed "przebudzeniem się" (z różnymi efektami np. dziury czasowej, by zatrzeć ślady w pamięci). Nękają w taki sposób by czuć ich obecność, słyszeć ich komentarze gdziekolwiek się znajduje, w każdych warunkach, bez względu jak silna wola, złamią ją i będą manipulować, jednakże często bardzo długo trwa proces jakby przygotowawczy, w którym jest się manipulowanym w sposób nieświadomy, że ktoś mógłby grzebać przy naszej pamięci. Jeśli nie mówią w głowie, mówią na ulicy o prywatnych sprawach, domowych sytuacjach, które nikt nie mógł wiedzieć. Potrafią zastraszyć przekazem syntetycznej telepatii, pojawia się myśl jak olśnienie, niosąca bezpośrednią groźbę z indukowanym elektronicznie bardzo silnym strachem, że "coś mi się stanie jeśli…".

Celowo dążą by myśleć o tym co robią, katalogują, wyodrębniają wzorce fal mózgowych, reakcje na pojedyncze wyrazy sczytywane w programie komputerowym do którego podłączają cel. manipulują nie dając czasu na przemyślenie, ocenę sytuacji, na każdą próbę ocknięcia się maja przygotowany jakikolwiek wyraz, a nawet warknięcie, chrząknięcie, cokolwiek, aby zablokować myślenie. Wywołują paranoje, bardzo nieprzyjemne uczucie osaczenia liczebnością. Jesteśmy uwrażliwiani na dźwięki, gesty, przedmioty, kolory i inne zmysły, jest to tzw. Neuro Lingwistyczne Programowanie z wykorzystaniem Remote Motor Control.

'

"Podłączanie" umysłów 

John Norseen sugeruje, że mózg – "komputer biologiczny" – może być podłączony bezprzewodowo bez interfejsu mózg-komputer do komputera technicznego, wyjaśniając, że osoba, może być "pingowana" (wysyłanie pakietu w celu sprawdzenia, czy docelowy serwer odpowiada – przyp.tłumacza) przez "wiązkę światła lub lub sekwencję promieniowania ELF" w celu "odpalenia czegoś w mózgu". Oczywiście jeden komputer "pinguje" drugi w celu sprawdzenia połączenia między nimi.
Co więcej, jeśli z tym samym "układem" zostaje podłączonych więcej mózgów, wówczas takie same sygnały można kierować("klonować") do wielu mózgów. "Nadając komunikaty" u wszystkich podłączonych ludzi można by wywoływać podobne myśli, uczucia, zachowania a nawet przekonania.
To nasuwa myśl komórki umysłowego ula, a nawet duży ul, którego "członkowie" dzieliliby się neuronowymi informacjami, czyli falami mózgowymi. W takim scenariuszu złożone zachowania grupy mogłyby być koordynowane z zewnętrznego "centrum sterowania", co przywodzi na myśl opowieści niektórych ludzi doświadczających stalkingu (uporczywego nękania).
 
zaczerpnięte z Nexus Wrzesień – Pażdziernik 2014 str 16
tytuł artykułu "Kontrola umysłów w XXI wieku autor Steven DiBasio

'

"Kiedy wiesz, że jesteś ofiarą gang stalkingu (zorganizowany stalking) i / lub nękanie elektroniczne?

W zasadzie zaczniesz zauważać rzeczy, które nie pasują, rzeczy, które zbyt często się dzieja, słyszysz komentarze od obcych ludzi o Twoich prywatnych sprawach, nie ma możliwości by te osoby o tym wiedziały, idziesz dalej i kolejni obcy ludzie do tego nawiązują lub kolejne Twoje prywatne sprawy wypowiadają na głos. Dziwnym sposobem nigdy nie jesteś sam, wszędzie tam gdzie Ty, tam inni ludzie przychodzą usiąść obok ciebie, chodzić w sklepie z tobą. W kolejnym etapie chcą, aby to wszystko zauważać, wszystkie te rzeczy, mogą próbować psychologicznie zastraszać. Teraz oni również programują. Mogą rozpocząć jazdy kilkoma samochodami przed domem, lub śledzić Cię jadąc za Tobą, wyprzedzić cię i często zerkać na Ciebie przez lusterko. Przez trzy dni to robią. Po tej czynności stajesz się bardzo wrażliwy na dźwięk klaksonu, kodują podprogowe reakcje na sygnał a nawet na liczbę sygnałów. To się nazywa NLP lub Neuro Linguistic Programming. Mogą również korzystać z innych metod, aby ci bardzo wrażliwe na pewne rzeczy. Nie tylko dźwięki, ale inne zmysły wykorzystują. Więc teraz, za każdym razem, gdy wychodzisz z domu lub sklepu, gdzieś gdzie nie można ich zobaczyć, nawet za rogiem. Ofiara to zauważy, inni nie. A jeśli powiesz im, oni pomyślą, że jesteś szalony. Jakby tego było mało, twoi napastnicy próbują usłyszeć każde słowo które mówisz, w zasadzie słyszą ale chcą wymusić Twoja obronę, żebyś się próbował bronić. Więc kiedy poinformujesz swojego znajomego, że za rogiem trąbią lub gadają o Tobie, oni tymczasowo znikają, lub przestają mówić w ten specyficzny sposób więc twój przyjaciel nie wierzy. To chyba będzie pierwszy raz gdy poczujesz zdesperowanie uznając, że twoi napastnicy chcą tylko Twoją reakcję zobaczyć i usłyszeć i nikogo innego wokół ciebie. Chociaż możesz czuć się przygnębiony tym, staraj się zachować spokój, staraj się myśleć i robić to, co normalnie zrobiłbyś w swoim życiu. Na początku może wydawać się że nękanie nie jest zbyt intensywne, nawet niewinne, czasem zabawne. Chcą, aby myśleć, że oni grają w grę. Jesteś prowokowany odpowiadać, krzyczeć na ludzi blokujących Cię na ulicy. Kiedy nękanie zwiększa się będzie trzeba myśleć o tym ponownie. Zaczniesz czuć się nieswojo, a po jakimś czasie możesz stać się paranoikiem. Gdziekolwiek jesteś możesz rozejrzeć się, zobaczyć, czy jesteś prześladowany. Gdy jesteś w miejscu publicznym można badać ludzi siedzących wokół ciebie. Wydaje się, że gdziekolwiek jesteś, jesteś otoczony przez ludzi związanych w jakiś sposób z napastnikami. To jest przerażające uczucie, jesteś jedną osobą, a oni są wszędzie. Sąsiedzi są w proceder zaangażowani i mówią do was lub przy was coś, czego nie powinni wiedzieć, czy zaczynają dziwne działać. Zaczynają spacerować wokół ciebie osoby z telefonem komórkowym, czasami patrząc na ciebie, dziwnie się zachowują lub czujesz że w Ciebie ingeruja. Robią tak by było słychać fragmenty zdań, kiedy idą przy oknie, gdy przechodzą obok mówiąc o Tobie. Coś takiego: że jest dziwnym człowiekiem, musimy z nim skończyć, itp mówią by wymęczyć psychicznie i zaczynasz o tym myśleć, że jesteś bardzo zmęczony, chcą cię zamordować. W zależności od intensywności mogą uzyskać efekt bardzo silnego wystraszenia (miałem prawdziwą agonię na kilka tygodni). Nie martw się, w tej chwili! To uczucie może trwać kilka tygodni lub miesięcy, ale ono zniknie pozostawiając Cię silniejszym niż kiedykolwiek. Oni ciągle przypominają że są zbyt silni by z z tym walczyć. Mogą cię zabić, jeśli chcą, ale w ogóle tego nie zrobia, ponieważ chcą, abyś to Ty pociągnął za spust. Oni wiedzą że sa przestępcami, mordercami, mogą się uśmiechać, żartować z tego co robią, ale w ten sposób ukrywają swój strach, wiedzą co robią, ale nie chcą pójść do więzienia, myślę że 90% osób które świadomie lub nieświadomie wykorzystują do osaczania ofiary są za tym aby wsadzić do więzienia tych psychopatów.

'

Dlaczego jesteś ofiarą gangu stalking (organizowany stalking) i / lub elektronicznego osaczania?

Wiele osób, które przetrwało te ataki, którzy opisują swoje historie w internecie, nie wiedzą dokładnie, dlaczego stali się celem, mogą się tylko domyślać. W większości przypadków dochodzą do wniosków że poszlaki prowadzą do jednej lub większej liczby psychopatów podłączonych do sieci tajnych służb tzw secret sevices. Psychopaci nie lubią ludzi, którzy są silni, inteligentni, szczerzy, nie lubią ludzi, którzy wiedzą za dużo, nie tak jak normalni ludzie, boją się ich. Sieć służb w każdym kraju chce kontrolować wszystko. Oni potrzebują ludzi do szpiegowania innych ludzi, stalkingu, do morderstwa. Są osoby w różnej konfiguracji i przypisuje im terroryzm, pedofilie, alkoholizm, niebezpieczne cechy itp, a następnie zatrudniają i szkolą osoby wokół celu. Robią to przez cały czas, jeśli tego nie zrobi, nie może istnieć, ponieważ ich system jest całkowicie skorumpowany i represjonowani elektronicznym "przywracaniem do szeregu". Nikt nie będzie mówił, bo każdy człowiek w systemie jest w odpowiedni dla nich sposób przekonywany, w ten czy inny sposób. Oni wolą mordować niewinnych ludzi, by zniszczyć życie bezbronnych dzieci i niszczyć im przyszłość, zamiast iść do sądu za przestępstwa, które popełnili i zostać skazanym. Zostałeś umieszczony na liście, a po procesie selekcji zostałeś wybrany, aby zostać wyeliminowany, czytaj zamordowany, doprowadzony do samobójstwa. Uważam, że wybór jest prostym procesem. Sprawdzają czyjeś życie i przypisują punkty. Jeśli jesteś miłą osobą, otrzymasz dodatkowe punkty, ponieważ prawdopodobnie nie będziesz strzelać. Jeśli mieszkasz sam dostajesz dodatkowe punkty, ponieważ nikt nie odnotuje, nie zauważy co robią. Jeśli jesteś w wieku 40+ można uzyskać dodatkowe punkty, to nie jest tak wyjątkowe, jeśli osoba w tym wieku umiera lub załamuje się nagle. Jeśli masz trochę pieniędzy otrzymasz dodatkowe punkty, będą one niekiedy znikały po upadku. Ci psychopaci po prostu grają udając bogów, podczas gdy są oni niczym więcej niż kawałkiem gówna. Ostatecznie nadużywają uprawnień, które zostały im dane."

źródło: LINK

uzupełniony i poprawiony przez K.D.


Gang Stalking

stalk: rzeczownik: źdźbło, łodyga, badyl, szypułka. czasownik: podchodzić, śledzić, prześladować, tropić, grasować, próbować przejąć kontrolę nad;

gang: rzeczownik: gang, szajka, sitwa, czereda, ferajna, skała płonna; czasownik: działać wspólnie, grupować, zgrupować, jednoczyć siły, tworzyć gang, tworzyć bandę, działać jako grupa.

Tłumacząc najprościej: „zorganizowane nękanie” lub „wspólne podchodzenie” lub „skryte prześladowanie”.

Od 2010 roku usiłuję opisać to zjawisko. Tyleż nieprawdopodobne co przerażające.

Ma to też coś wspólnego z mobbingiem tyle że mobbing możliwy jest do zaobserwowania na terenie pracy. Gang stalking nie ma granic i możliwy jest wszędzie gdzie znajduje się osoba stalkowana bo ofiarą jej nie chcę i nie będę nazywać.

Czym się objawia:

-jeżeli jesteś osobą wykształconą i inteligentną stalkować Cię będą osoby o podejrzanej aparycji często wulgarne;

-jeżeli jesteś osobą zadbaną i kulturalną stalkować cię będą „ludzie bezdomni” i pijący alkohol;

-jeżeli jesteś osobą wierzącą, chodzącą do Kościoła,przyjmującą sakramenty święte – wszystko to będzie bezczeszczone, poniżane i wyśmiewane poprzez kojarzenie przedmiotów i sytuacji;

-jeżeli masz osobę bliższą niż wszystkie – będzie ona od czasu do czasu uzewnętrzniać największe bezeceństwa tego świata aż do momentu zakończenia znajomości;

-telefon może dzwonić o najdziwniejszych porach dnia i nocy, często w języku którego nie do końca rozumiesz;

-możesz być potrącana/-ny przez osoby zupełnie ci obce i nieznane;

-jednego dnia możesz spotykać tę samą obcą ci osobę ubraną w dość charakterystyczny strój lub charakterystyczne zestawienia kolorów;

-możesz być pytany „która jest godzina” – dziesięć/ dwadzieścia razy jednego dnia;

-obcy ludzie będą mówić w nieskończoność „dzień dobry” w określonych „punktach strategicznych” twojego dnia;

-sąsiedzi którzy powinni być teoretycznie rozpoznawalni przestaną takimi być i codziennie ktoś inny będzie mówił „dzień dobry” choć twarzy zupełnie nie rozpoznajesz choćby jako sąsiedzką;

-nieznajome osoby będą „wyczekiwać” i „ściągać cię” wzrokiem; lub będą wykonywać te same gesty przez cały dzień (różne osoby będą drapać się po nadgarstku przez cały twój dzień w różnych częściach miasta nawet);

-możesz być zaczepiany/-na przez ludzi „z półświatka”, z byle powodu można zostać zwyzywanym wulgarnym językiem;

-podczas zakupów: obce osoby zbliżają się na odległość mniejszą niż społeczna i wulgarnymi słowami ściszonym głosem wypowiadają zdania znieważające i poniżające;

-tym samym sposobem „wmawiane jest” to że jesteś osobą nic nie wartą lub że powinnaś lub powinieneś leczyć się psychiatrycznie;

-wybierając produkty spożywcze rosłe osoby zachodzą cię z obu stron – co powoduje twoje wystraszenie;

-ludzie wyłudzający pieniądze, biorący na litość;

-nieuprzejmość ze strony sprzedających, jawnie okazywana niechęć lub krytyka z ich strony;

-prześmiewczy charakter ich komentarzy na temat kupowanych przez ciebie produktów;

-lekceważący stosunek do tychże (rzucanie nimi w sposób więcej niż nonszalancki);

-sumy na paragonie 33.33;444.44,21.21,66.66; itp.

-jako kierowca: możesz doświadczać jednego dnia podobnych scen 1) wyjeżdzające samochody z parkingu prosto pod twoje koła (paręnaście razy jednego dnia) 2) osoby piesze wychodzące na jezdnię w miejscach nieoznaczonych prosto pod twoje koła(wiele razy jednego dnia); 3) samochody zbliżające się na niedozwoloną odległość; 4) często z tej odległości kierowcy tych samochodów coś wykrzykują w twoją stronę

– często słowa obraźliwe i wulgarne;5) z mało ważnych powodów inni kierowcy wykrzykują i wymachują (używając obraźliwych gestów);

-obce osoby rozmawiają na „twój” temat wykorzystując albo zwroty z dzieciństwa albo takowe pseudonimy. Lub też „omawiają” sytuacje w jakiej niedawno się znalazłaś/-łeś;

-twoje mienie pozostaje pod działaniem osób i ich wandalizmu;

-mienie wspólne jest stale niszczone poprzez graffiti z użyciem symboli satanistycznych na przykład; kwiaty na korytarzu są niszczone, ziemia z doniczek rozsypywana;

-będąc na spacerze „nachodzony/-na” jesteś przez grupę osób głośno rozmawiających; krzyk prosto do ucha;

-będąc w tramwaju zawsze znajdzie się ktoś kto będzie głośno się zachowywał;

-niemożność wejścia do własnego domu bez towarzystwa kogoś przypadkowego, zachodzenie od tyłu często wieczorem, podczas otwierania drzwi w ostatniej chwili wpadanie i zagadywanie przez osoby nieznajome; (ma to na celu wzbudzanie poczucia lęku i wytwarzania
odruchów – gdy tak się nie dzieje odruch pozostaje:

-odwracanie głowy w tył czy kogoś za tobą nie ma);

-synchronizacje z tv lub radio – te same słowa w momencie pisania lub mówienia słyszysz w środkach masowego przekazu (przypadkowo może zdarzyć się coś takiego raz, może dwa ale nie w sposób regularny);

-przechodnie wypowiadają słowa które przed chwilą wypowiadałeś do rodziny lub swoich bliskich;

-temat śmierci bez przerwy obecny jest wśród znajomych i współpracowników;

-śmierć kojarzona jest z symbolami przejeżdżających samochodów lub billboardów i potem na zasadzie odruchów Pawłowa (jak sztucznie tworzone sytuacje podczas wchodzenia do domu) pojawiają się one w różnych dniach o różnych porach w charakterze „przypominania”;

-niemożność „załatwiania spraw” błahych – w jednej sprawie zmuszany/-na jesteś do wielokrotnego kontaktu;

-przy twoich wpisach internetowych pojawiają się wpisy niestosowne mające na celu albo ośmieszenie ciebie albo niszczenie twojego pozytywnego wizerunku (pornografia lub insynuacje psychiatryczne);

-niemożność nawiązania kontaktu a każdy nawiązany podszyty jest wulgarną insynuacją, kpiną lub lekceważeniem;

-w drodze na zajęcia zawsze możesz liczyć na to że ktoś będzie szukał drogi, pytał o adres, o godzinę lub sklep w pobliżu;

-miejsce parkingowe (twoje) często będzie blokowane tak byś nie miał do niego dostępu;

-najbliżsi nigdy nie „będą wiedzieć” o czym mówisz;

-możesz być nękany/-na  poprzez sny oraz napady senności;

-dzieci sześcio- siedmioletnie wypowiadające słowa zbyt dojrzałe;

-odgrywanie znajomości innych osób potencjalnie dla siebie obcych tak byś ty pozostawał odosobniony i wyobcowany;

-sąsiedzi na górze wydający różne dziwne odgłosy (spadające kulki, przesuwane krzesła, lanie wody, odkładanie prysznica, głośny seks, wyzwiska);

-wszystko co ciebie drażni – będzie wzmacniane;

-rozstałeś się niedawno z kimś – w niedalekiej odległości od ciebie na różnego rodzaju spotkaniach będą flirtujące ze sobą pary;

-chciałeś mieć dziecko – będziesz otaczany/-na przez mamusie z maleńkimi dziećmi;

-kupujesz chleb na wyszukanym stoisku – pięć osób wokół ciebie będzie się pochylać nad tym samym bochenkiem – odejdziesz od stoiska – odwracasz się – nie ma nikogo („ludzie traktowani niczym opiłki metalu”);

-wszystko i wszyscy mają związek z Internetem i wszyscy „grają w tę samą grę” (z punktu filozoficznego jest to po prostu najnormalniej w świecie niemożliwe).

Autor: 3aria R.

Udostępnij:
Zapisz się do newslettera